Электронные деньги — ♨ Web-Money Украина https://web-money.com.ua Электронные деньги и другая финансовая деятельность в Украине Wed, 05 Aug 2020 22:17:56 +0000 ru-RU hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.4.2 https://web-money.com.ua/wp-content/uploads/2020/02/cropped-ret3-32x32.jpg Электронные деньги — ♨ Web-Money Украина https://web-money.com.ua 32 32 Следует ли применять ПРРО или РРО при безналичных расчетах? https://web-money.com.ua/elektronnyie-dengi/sledyet-li-primeniat-prro-ili-rro-pri-beznalichnyh-raschetah.html https://web-money.com.ua/elektronnyie-dengi/sledyet-li-primeniat-prro-ili-rro-pri-beznalichnyh-raschetah.html#respond Wed, 05 Aug 2020 22:17:56 +0000 https://web-money.com.ua/elektronnyie-dengi/sledyet-li-primeniat-prro-ili-rro-pri-beznalichnyh-raschetah.html При осуществлении расчетных операций в наличной форме и/или с применением электронных платежных средств РРО или ПРРО являются обязательными. При осуществлении расчетов в безналичной форме через учреждения банка РРО или ПРРО не применяется Податківці у підкатегорії 109.03 «ЗІР» зауважили, що  відповідно до п. 1 ст. 3 Закону №265 суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі […]

The post Следует ли применять ПРРО или РРО при безналичных расчетах? appeared first on ♨ Web-Money Украина.

]]>
При осуществлении расчетных операций в наличной форме и/или с применением электронных платежных средств РРО или ПРРО являются обязательными. При осуществлении расчетов в безналичной форме через учреждения банка РРО или ПРРО не применяется

Податківці у підкатегорії 109.03 «ЗІР» зауважили, що  відповідно до п. 1 ст. 3 Закону №265 суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні РРО (далі – ПРРО) зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених Законом №265, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок (далі – РК).

Згідно з п. 1.4 гл. 1 Інструкції №22, безготівкові розрахунки – це перерахування певної суми коштів з рахунків платників на рахунки отримувачів коштів, а також перерахування банками за дорученням підприємств і фізичних осіб коштів, унесених ними готівкою в касу банку, на рахунки отримувачів коштів. Ці розрахунки проводяться банком на підставі розрахункових документів на паперових носіях чи в електронному вигляді.

Відповідно до п. 12 ст. 9 Закону №265 РРО та/або ПРРО та РК не застосовуються якщо в місці отримання товарів (надання послуг) операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються (склади, місця зберігання товарів, оптова торгівля тощо).

Отже, при здійсненні розрахункових операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) застосування РРО або програмного РРО є обов’язковим.

При здійсненні розрахунків у безготівковій формі через установи банку РРО або ПРРО не застосовується.

 

Від редакції: Зауважимо, що податківці в інших своїх роз’ясненнях зазначили, що при оплаті споживачами виставлених рахунків за реалізовані вироби медичного призначення шляхом переказу коштів з платіжних систем Приват 24, Монобанк, Liqpay, Portmone та інших (тобто зі застосуванням ЕПЗ) застосування РРО є обов’язковим. Про це ми писали тут.

***

Источник: news.dtkt.ua

The post Следует ли применять ПРРО или РРО при безналичных расчетах? appeared first on ♨ Web-Money Украина.

]]>
https://web-money.com.ua/elektronnyie-dengi/sledyet-li-primeniat-prro-ili-rro-pri-beznalichnyh-raschetah.html/feed 0
Правительство утвердило постановления о функционировании программных РРО https://web-money.com.ua/elektronnyie-dengi/pravitelstvo-ytverdilo-postanovleniia-o-fynkcionirovanii-programmnyh-rro.html https://web-money.com.ua/elektronnyie-dengi/pravitelstvo-ytverdilo-postanovleniia-o-fynkcionirovanii-programmnyh-rro.html#respond Wed, 22 Jul 2020 22:16:38 +0000 https://web-money.com.ua/elektronnyie-dengi/pravitelstvo-ytverdilo-postanovleniia-o-fynkcionirovanii-programmnyh-rro.html На заседании Правительства 22 июля утвержден ряд постановлений, которыми определяются требования к ПРРО Міністерство фінансів України повідомляє, що на засіданні уряду 22 липня затверджено низку постанов, якими визначаються вимоги до програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО) та приведено до вимог чинного законодавства діючі акти Кабміну, що регулюють сферу застосування РРО. По-перше, внесено зміни до постанови КМУ від 18.02.2002 […]

The post Правительство утвердило постановления о функционировании программных РРО appeared first on ♨ Web-Money Украина.

]]>
На заседании Правительства 22 июля утвержден ряд постановлений, которыми определяются требования к ПРРО

Міністерство фінансів України повідомляє, що на засіданні уряду 22 липня затверджено низку постанов, якими визначаються вимоги до програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО) та приведено до вимог чинного законодавства діючі акти Кабміну, що регулюють сферу застосування РРО.

По-перше, внесено зміни до постанови КМУ від 18.02.2002 р. №199, якою затверджено Вимоги щодо забезпечення виконання фіскальних функцій програмними реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, дія яких поширюється на ПРРО, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Вимогами визначено основні режими роботи ПРРО (режим попереднього програмування, режим реєстрації та режим звітування), умови блокування роботи ПРРО тощо.

По-друге, внесено зміни до постанови КМУ від 02.03.2016 р. №149. Відповідні зміни визначають вимоги щодо реалізації фіскальних функцій ПРРО, що застосовуються під час здійснення операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі, та під час здійснення операцій з приймання готівкових коштів для подальшого переказу через програмно-технічні комплекси самообслуговування.

По-третє, змінами до постанови КМУ від 12.05.2004 р. №601 збільшено час з трьох діб до трьох робочих днів, протягом яких виконуються роботи з введення РРО в експлуатацію центрами сервісного обслуговування з дати його інформування ДПС про резервування фіскального номера РРО, що виключає необхідність суб’єктам господарювання – користувачам РРО повторно подавати заяву й ініціювати реєстрацію РРО у разі подання заяви в останній робочий день тижня – п’ятницю або в період пікових навантажень обробки документів ДПС.

По-четверте, відповідно до змін, внесених до постанов від 27.12.2010 р. №1224 та від 23.08.2000 р. №1336, норми цих нормативно-правових актів будуть застосовуватися не лише до класичних РРО, а й до ПРРО.

Окрім того Урядом прийнято постанову «Про затвердження Переліку текстилю, під час реалізації якого (крім реалізації за готівкові кошти на ринках) застосовуються реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій, та Переліку деталей та приладдя до автотранспортних засобів, під час реалізації яких застосовуються реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій».

Постановою затверджено:

 • Перелік текстилю, під час реалізації якого (крім реалізації за готівкові кошти на ринках) застосовуються РРО та / або ПРРО;
 • Перелік деталей та приладдя до автотранспортних засобів, під час реалізації яких застосовуються РРО та / або ПРРО.

Постанова набирає чинності з 01 січня 2021 року.

Нагадаємо, що ПРРО було запроваджено законами України від 20.09.2019 р. №128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» та №129-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг».

Використання РРО, для певних видів діяльності ІІ-IV груп фізичних осіб-підприємців, стане обов’язковим вже з 1 січня 2021 року. А з 1 серпня 2020 року фіскальний додаток для програмного РРО буде доступний для повноцінного використання для всіх бажаючих на безоплатній основі.

Запровадження програмного РРО є важливим кроком до детінізації економіки та створення рівних умов ведення підприємницької діяльності. Програмне забезпечення «РРО в смартфоні» стане зручним і необтяжливим функціоналом для сумлінних платників податків.

***

Источник: news.dtkt.ua

The post Правительство утвердило постановления о функционировании программных РРО appeared first on ♨ Web-Money Украина.

]]>
https://web-money.com.ua/elektronnyie-dengi/pravitelstvo-ytverdilo-postanovleniia-o-fynkcionirovanii-programmnyh-rro.html/feed 0
Бесплатные ПРРО от ГНС: как начать тестирование? https://web-money.com.ua/elektronnyie-dengi/besplatnye-prro-ot-gns-kak-nachat-testirovanie.html https://web-money.com.ua/elektronnyie-dengi/besplatnye-prro-ot-gns-kak-nachat-testirovanie.html#respond Wed, 15 Jul 2020 20:17:31 +0000 https://web-money.com.ua/elektronnyie-dengi/besplatnye-prro-ot-gns-kak-nachat-testirovanie.html Зарегистрировать ПРРО (кассу)/кассира (электронную печать) можно через Е-кабинет или через любое другое программное обеспечение, имеющееся у субъекта хозяйствования За Законом №128-IX ДПС зобов’язана забезпечити безкоштовне програмне рішення для використання суб’єктами господарювання під час проведення розрахункових операцій. Безкоштовне програмне рішення «Програмний реєстратор розрахункових операцій (тестова версія)» розміщене тут та пропонується для тестування усім суб’єктам господарювання, на яких поширюється дія Закону України «Про застосування […]

The post Бесплатные ПРРО от ГНС: как начать тестирование? appeared first on ♨ Web-Money Украина.

]]>
Зарегистрировать ПРРО (кассу)/кассира (электронную печать) можно через Е-кабинет или через любое другое программное обеспечение, имеющееся у субъекта хозяйствования

За Законом №128-IX ДПС зобов’язана забезпечити безкоштовне програмне рішення для використання суб’єктами господарювання під час проведення розрахункових операцій.

Безкоштовне програмне рішення «Програмний реєстратор розрахункових операцій (тестова версія)» розміщене тут та пропонується для тестування усім суб’єктам господарювання, на яких поширюється дія Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Програмне рішення може використовуватись для реєстрації розрахункових операцій (формування розрахункових документів, фіскальних звітних чеків, їх направлення для фіскалізації на фіскальний сервер, надання фіскального чека покупцеві) та бути встановлене на будь-якому пристрої, що підтримує операційну систему Windows Vista SP2 і вище або Android 4.1 і вище.

Програмне рішення може використовуватись у період відсутності зв’язку з фіскальним сервером (режим офлайн).

Зареєструвати ПРРО (касу)/касира (електронну печатку) можна, використовуючи програмне забезпечення Електронного кабінету, або будь-яке інше програмне забезпечення, наявне у суб’єкта господарювання.

Реєстрація ПРРО здійснюється шляхом подання заяви про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій (форма J/F 1316602), що розміщена за посиланнями:

 • ftp://ftp.sta.gov.ua/reestr_form_zvitnyh_dokymentiv/j1316602.arj
 • ftp://ftp.sta.gov.ua/reestr_form_zvitnyh_dokymentiv/f1316602.arj

Реєстрація касира здійснюється шляхом подання повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа (форма J/F 1391801), що розміщене за посиланнями:

 • ftp://ftp.sta.gov.ua/reestr_form_zvitnyh_dokymentiv/j1391801.arj
 • ftp://ftp.sta.gov.ua/reestr_form_zvitnyh_dokymentiv/f1391801.arj

Тестування безкоштовного програмного рішення «Програмний реєстратор розрахункових операцій (тестова версія)» триватиме до 31.07.2020.

Щоденно з 8 год. 00 хв. до 20 год. 00 хв., починаючи з 15.07.2020, надається можливість тестувати роботу безкоштовного програмного рішення та направляти у разі наявності зауваження/пропозиції щодо його функціоналу на адресу: [email protected].

У разі виникнення технічних, методологічних запитань необхідно звертатись за телефоном: 0 800 501 007.

Для надання інформаційної підтримки суб’єктам господарювання, які беруть участь у тестуванні програмних РРО, роботу Контакт-центру ДПС буде подовжено до 20 год. 00 хв., починаючи з 15.07.2020.

***

Источник: news.dtkt.ua

The post Бесплатные ПРРО от ГНС: как начать тестирование? appeared first on ♨ Web-Money Украина.

]]>
https://web-money.com.ua/elektronnyie-dengi/besplatnye-prro-ot-gns-kak-nachat-testirovanie.html/feed 0
Описание АРІ фискального сервера ГНС доступен в Едином окне отчетности https://web-money.com.ua/elektronnyie-dengi/opisanie-ari-fiskalnogo-servera-gns-dostypen-v-edinom-okne-otchetnosti.html https://web-money.com.ua/elektronnyie-dengi/opisanie-ari-fiskalnogo-servera-gns-dostypen-v-edinom-okne-otchetnosti.html#respond Tue, 14 Jul 2020 08:17:10 +0000 https://web-money.com.ua/elektronnyie-dengi/opisanie-ari-fiskalnogo-servera-gns-dostypen-v-edinom-okne-otchetnosti.html ГНС предоставила для тестирования АРI фискального сервера (Единое окно представления электронной отчетности). Он также будет обеспечивать интеграцию программных РРО с фискальным сервером ГНС ДПСУ повідомляє, що у межах реалізації вимог Закону України від 20 вересня 2019 року №128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та […]

The post Описание АРІ фискального сервера ГНС доступен в Едином окне отчетности appeared first on ♨ Web-Money Украина.

]]>
ГНС предоставила для тестирования АРI фискального сервера (Единое окно представления электронной отчетности). Он также будет обеспечивать интеграцию программных РРО с фискальным сервером ГНС

ДПСУ повідомляє, що у межах реалізації вимог Закону України від 20 вересня 2019 року №128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг», який набирає чинності з 01.08.2020, ДПС надає для тестування АРІ фіскального сервера (Єдине вікно подання електронної звітності), яке поряд із АРІ фіскального сервера (Електронний кабінет)», що вже тестується (розміщене тут), забезпечуватиме інтеграцію програмних реєстраторів розрахункових операцій з фіскальним сервером ДПС.

Опис АРІ фіскального сервера (Єдине вікно подання електронної звітності), ХML формати електронних документів на підставі яких здійснюється обмін електронними документами між ПРРО та фіскальним сервером, розміщені тут.

Тестування  цього  АРІ  триватиме  до  31.07.2020.  До участі  у  ньому  запрошуються  усі зацікавлені  суб’єкти  господарювання. У цей період надаватиметься можливість щоденно (протягом дня з 8 год. 00 хв. до 20 год. 00 хв.) тестувати роботу АРІ та направляти на адресу: [email protected] зауваження/пропозиції щодо його функціоналу.

У разі виникнення технічних, методологічних запитань звертайтесь за телефоном: 0 800 501 007.

***

Источник: news.dtkt.ua

The post Описание АРІ фискального сервера ГНС доступен в Едином окне отчетности appeared first on ♨ Web-Money Украина.

]]>
https://web-money.com.ua/elektronnyie-dengi/opisanie-ari-fiskalnogo-servera-gns-dostypen-v-edinom-okne-otchetnosti.html/feed 0
Минфин утвердил приказы для применения программных РРО https://web-money.com.ua/elektronnyie-dengi/minfin-ytverdil-prikazy-dlia-primeneniia-programmnyh-rro.html https://web-money.com.ua/elektronnyie-dengi/minfin-ytverdil-prikazy-dlia-primeneniia-programmnyh-rro.html#respond Thu, 09 Jul 2020 08:21:21 +0000 https://web-money.com.ua/elektronnyie-dengi/minfin-ytverdil-prikazy-dlia-primeneniia-programmnyh-rro.html Министерством юстиции зарегистрирован приказ Минфина о порядке регистрации и применения программных РРО, а также приказ об утверждении форм и содержания расчетных документов Мінфін повідомляє, що Міністерством юстиції зареєстровано їх наказ про порядок реєстрації та застосування програмних РРО, а також наказ про затвердження форм і змісту розрахункових документів. Зокрема, наказом від 23.06.2020 р. №317 безпосередньо затверджено порядки реєстрації, ведення […]

The post Минфин утвердил приказы для применения программных РРО appeared first on ♨ Web-Money Украина.

]]>
Министерством юстиции зарегистрирован приказ Минфина о порядке регистрации и применения программных РРО, а также приказ об утверждении форм и содержания расчетных документов

Мінфін повідомляє, що Міністерством юстиції зареєстровано їх наказ про порядок реєстрації та застосування програмних РРО, а також наказ про затвердження форм і змісту розрахункових документів.

Зокрема, наказом від 23.06.2020 р. №317 безпосередньо затверджено порядки реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО); визначення діапазону, видачі, резервування, використання фіскальних номерів, що присвоюються електронним розрахунковим документам під час роботи ПРРО в режимі офлайн.

Другим наказом від 18.06.2020 р. №306:

 • вдосконалено форму і зміст розрахункових документів, що РРО та/або ПРРО;
 • затверджено нову форму розрахункового документа для операцій з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів;
 • забезпечено можливість зазначення штрихкодів товарів.

В тому числі зміни торкнулись Порядків щодо реєстрації РРО та книг обліку розрахункових операцій,  зокрема щодо можливості створення документів у паперовій та/або електронній формі.

Запровадження програмного РРО є важливим кроком до детінізації економіки та створення рівних умов ведення підприємницької діяльності. Програмне забезпечення «РРО в смартфоні» стане зручним і необтяжливим функціоналом для сумлінних платників податків.

Із текстом наказів можна ознайомитися за посиланням.

 

Довідково:

З 1 серпня 2020 року фіскальний додаток для програмного РРО буде доступний для повноцінного використання для всіх бажаючих на безоплатний основі.

Використання РРО, для певних видів діяльності ІІ-IV груп фізичних осіб-підприємців, стане обов’язковим з 1 січня 2021 року.

Запровадження програмного РРО передбачено Законом України від 20.09.2019 р. №128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг».

***

Источник: news.dtkt.ua

The post Минфин утвердил приказы для применения программных РРО appeared first on ♨ Web-Money Украина.

]]>
https://web-money.com.ua/elektronnyie-dengi/minfin-ytverdil-prikazy-dlia-primeneniia-programmnyh-rro.html/feed 0
Что будет с криптовалютами после кризиса https://web-money.com.ua/elektronnyie-dengi/chto-budet-s-kriptovalyutami-posle-krizisa.html https://web-money.com.ua/elektronnyie-dengi/chto-budet-s-kriptovalyutami-posle-krizisa.html#respond Sun, 10 May 2020 20:17:09 +0000 https://web-money.com.ua/?p=55559 Мнение многих экспертов, касающееся криптовалюты, имеют разные точки взглядов. Если вы хотите узнать больше о доступных вариантах инвестиций в криптовалюты читайте тут — https://fxprosto.com. Очень тяжело предсказать, что будет с криптовалютами после кризиса. Однако, специалисты уверены в том, что все резко изменится. Поиск защитных активов В свое время жители Китая возлагали на Биткоин большие надежды и […]

The post Что будет с криптовалютами после кризиса appeared first on ♨ Web-Money Украина.

]]>
Что будет с криптовалютами после кризиса
Что будет с криптовалютами после кризиса

Мнение многих экспертов, касающееся криптовалюты, имеют разные точки взглядов. Если вы хотите узнать больше о доступных вариантах инвестиций в криптовалюты читайте тут — https://fxprosto.com. Очень тяжело предсказать, что будет с криптовалютами после кризиса. Однако, специалисты уверены в том, что все резко изменится.

Поиск защитных активов

В свое время жители Китая возлагали на Биткоин большие надежды и были уверены в том, что рост дойдет до курса 100 тысяч долларов за 1 ВТС. Поэтому в период вспышки коронавируса в Китае стали активно скупаться Биткоины. Основная цель этого была защита собственных активов. Тут стало понятно, что кроме американских облигаций, больше нет защитных активов, и то первые еще под большим вопросом.

Практически все бизнесмены понесли серьезные убытки. Данные проблемы в финансовой сфере называют маржин-коллами. Их надо было погасить как можно было быстрее, для чего и стали обменивать Биткоины. Это повлияло на то, что курс упал в несколько раз и стал составлять порядка 3 тысяч долларов.

Биткоин и облигации в нынешнее время

Сегодня ситуация с пандемией несколько выровнялась с экономической точки зрения. Это стало следствием того, что отметка Биткоина дошла до 9 тысяч долларов. В то же время другая цифровая валюта, ценные бумаги непонятно как себя ведут, одни падают в цене, другие увеличиваются. После этого ученые уверены в том, что спрогнозировать на сто процентов, что станет в ближайшее время с таким типом валюты просто невозможно.

Особенность криптовалюты

Основной особенностью является то, что криптовалюта даже в случаях резкого снижения может быстро восстановиться к прежнему значению. Сейчас биржи стали понемногу возвращаться к тому режиму, который был до коронавируса, никаких сбоев в последнее время замечено не было, что дает определенные гарантии.

Цифровой рынок России

В России есть свои криптовалюты, состояние которых также довольно-таки изменчиво. Рост либо спад спрогнозировать практически невозможно, но можно уверенно ответить, что все будет изменяться, совершенствоваться. Если в ближайшее время их стоимость резко упадет, то в итоге они все равно достигнут своего максимума, ответ только во времени.

Заключение

Таким образом мнение экспертов в данной сфере разделилось. Если одни уверены, что, к примеру, Биткоин уже через год вернет свое прежнее максимальное значение, то другие уверены в том, что максимум ему будет всего 3 тысячи долларов.

The post Что будет с криптовалютами после кризиса appeared first on ♨ Web-Money Украина.

]]>
https://web-money.com.ua/elektronnyie-dengi/chto-budet-s-kriptovalyutami-posle-krizisa.html/feed 0
Внимание! ГРС согласовала введение новых правил РРО от Минфина https://web-money.com.ua/elektronnyie-dengi/vnimanie-grs-soglasovala-vvedenie-novyh-pravil-rro-ot-minfina.html https://web-money.com.ua/elektronnyie-dengi/vnimanie-grs-soglasovala-vvedenie-novyh-pravil-rro-ot-minfina.html#respond Sat, 29 Feb 2020 03:20:53 +0000 https://web-money.com.ua/elektronnyie-dengi/vnimanie-grs-soglasovala-vvedenie-novyh-pravil-rro-ot-minfina.html По данным Минфина, прогнозируемые расходы на одного ФЛП для применения программного РРО составят 11 396,06 грн Державна регуляторна служба України доповідає, щодо результатів розгляду додатково наданих Міністерством фінансів України аргументів до проектів наказів Міністерства фінансів України «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547» та «Про внесення змін до […]

The post Внимание! ГРС согласовала введение новых правил РРО от Минфина appeared first on ♨ Web-Money Украина.

]]>
По данным Минфина, прогнозируемые расходы на одного ФЛП для применения программного РРО составят 11 396,06 грн

Державна регуляторна служба України доповідає, щодо результатів розгляду додатково наданих Міністерством фінансів України аргументів до проектів наказів Міністерства фінансів України «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547» та «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 21 січня 2016 року № 13» (далі – проекти наказів).

Під час розгляду до уваги Державної регуляторної служби України були взяті наступні обставини:

 • за характером змін, які пропонується внести проектами наказів до чинних підзаконних нормативно-правових актів Мінфіну, редакції не суперечать вимогам, встановленим для суб’єктів господарювання нормами Закону України від 20.09.2019 р. №128-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»;
 • законодавчі підстави щодо запровадження обов’язкового застосування реєстраторів розрахункових операцій для платників єдиного податку другої – четвертої груп (фізичних осіб – підприємців) виникли за результатом прийняття Закону України від 20.09.2019 р. №129-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг» (далі – Закон №129);
 • вимоги щодо фіскалізації платників єдиного податку другої – четвертої груп (фізичних осіб – підприємців), передбаченої Законом №129, набирають чинності з 1 січня 2021 року;
 • проектами наказів врегульовуються питання виключно щодо надання альтернативи для суб’єктів господарювання при виборі способу застосування поряд із класичними РРО, інших технологічних та/або програмних рішень (програмні РРО).

Зволікання із затвердження підзаконних нормативно-правових актів призведе до ситуації, за якої суб’єкти господарювання матимуть виключно один унормований спосіб застосування реєстраторів розрахункових операцій на рівні класичного, застарілого типу РРО.

Зазначений спосіб є, якнайменше, втричі дорожчим у порівнянні з альтернативним, адже за даними Мінфіну прогнозовані витрати на одного суб’єкта господарювання, за результатом аналізу додатково наданих розрахунків, становитимуть 11 396,06 грн / 4 013,24 грн, а за даними від Всеукраїнської громадської організації «Союз захисту підприємництва» 19 434 грн/7 698 грн, що в обох варіантах має цілком співставну кратність – у 3 рази, та підтверджує правильність проведених розробником розрахунків.

Виходячи з цих обставин, Державна регуляторна служба України прийняла рішення про погодження проектів наказів Міністерства фінансів України «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року №547» та «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 21 січня 2016 року №13».

***

Источник: news.dtkt.ua

The post Внимание! ГРС согласовала введение новых правил РРО от Минфина appeared first on ♨ Web-Money Украина.

]]>
https://web-money.com.ua/elektronnyie-dengi/vnimanie-grs-soglasovala-vvedenie-novyh-pravil-rro-ot-minfina.html/feed 0
ГНС запустила тестирование программного РРО https://web-money.com.ua/elektronnyie-dengi/gns-zapystila-testirovanie-programmnogo-rro.html https://web-money.com.ua/elektronnyie-dengi/gns-zapystila-testirovanie-programmnogo-rro.html#respond Thu, 02 Jan 2020 21:18:48 +0000 https://web-money.com.ua/elektronnyie-dengi/gns-zapystila-testirovanie-programmnogo-rro.html Приложение будет доступно для тестирования на всех смартфонах и планшетах с операционными системами Android и iOS Урядовий портал повідомляє, що з 1 січня 2020 року відбудеться офіційний запуск бета-тестування програмного РРО «пРРОсто». Це безкоштовний софт, розроблений Державною податковою службою спільно з BRDO та Fintellect для спрощення розрахункових процедур для продавців та споживачів. Всі охочі можуть взяти […]

The post ГНС запустила тестирование программного РРО appeared first on ♨ Web-Money Украина.

]]>
Приложение будет доступно для тестирования на всех смартфонах и планшетах с операционными системами Android и iOS

Урядовий портал повідомляє, що з 1 січня 2020 року відбудеться офіційний запуск бета-тестування програмного РРО «пРРОсто». Це безкоштовний софт, розроблений Державною податковою службою спільно з BRDO та Fintellect для спрощення розрахункових процедур для продавців та споживачів.

Всі охочі можуть взяти участь у тестуванні нового податкового сервісу. Програмні РРО «пРРОсто» – це безкоштовний сервіс від податкової.

Записатися на бета-тест можна тут. Учасники отримають запрошення до тестування з 9 січня 2019 року.

Додаток буде доступним для тестування на всіх смартфонах і планшетах із операційними системами Android та iOS.

Після тестування та врахування побажань від користувачів додаток буде вдосконалюватися для подальшого використання.

«пРРОсто пРРОтейстуй» та надсилай свої пропозиції та зауваження, допоможи податковій зробити сервіс ще зручнішим та легшим у застосуванні!

Як працюватиме програмне РРО «пРРОсто»? 

«пРРОсто» взаємодіє через Інтернет з сервером податкової служби через відкритий програмний інтерфейс, і виконує функції: формування, підпис, відправлення та видачу чеків встановленого формату, відкриття та закриття зміни, перегляд даних, та інші.

***

Источник: news.dtkt.ua

The post ГНС запустила тестирование программного РРО appeared first on ♨ Web-Money Украина.

]]>
https://web-money.com.ua/elektronnyie-dengi/gns-zapystila-testirovanie-programmnogo-rro.html/feed 0
Правительство планирует отменить некоторые штрафы по новым правилам с РРО https://web-money.com.ua/elektronnyie-dengi/pravitelstvo-planiryet-otmenit-nekotorye-shtrafy-po-novym-pravilam-s-rro.html https://web-money.com.ua/elektronnyie-dengi/pravitelstvo-planiryet-otmenit-nekotorye-shtrafy-po-novym-pravilam-s-rro.html#respond Sat, 28 Dec 2019 16:17:46 +0000 https://web-money.com.ua/elektronnyie-dengi/pravitelstvo-planiryet-otmenit-nekotorye-shtrafy-po-novym-pravilam-s-rro.html В частности, законопроект предусматривает отмену штрафов за предыдущее программирование наименования цен, товаров (услуг) и учета их количества, а также ввести риск-ориентированный подход к фактическим проверкам по РРО Мінекономіки повідомляє, що 27 грудня Уряд схвалив проєкт змін до Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» і низки законів України, які стосуються […]

The post Правительство планирует отменить некоторые штрафы по новым правилам с РРО appeared first on ♨ Web-Money Украина.

]]>
В частности, законопроект предусматривает отмену штрафов за предыдущее программирование наименования цен, товаров (услуг) и учета их количества, а также ввести риск-ориентированный подход к фактическим проверкам по РРО

Мінекономіки повідомляє, що 27 грудня Уряд схвалив проєкт змін до Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» і низки законів України, які стосуються детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг.

Під час використання касових апаратів для суб’єктів господарювання передбачається зменшення відповідальності. Зокрема, у проєкті прописана пропозиція скасування деяких видів штрафів у разі використання програмного РРО за: наприклад, контрольну стрічку не надруковано чи не створено в електронній формі, або ж за неподання звітності до контролюючих органів.

«Це необхідні зміни, які зроблять неможливими застосування штрафів до підприємців через імовірні недоліки РРО, зменшать ризик корупції з боку перевіряючих органів та допоможуть бізнесу адаптуватися до нових вимог щодо РРО», – коментує законопроект заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Дмитро Романович.

Проєкт змін до закону також передбачає скасування штрафів за попереднє програмування найменування цін, товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Уряд планує впровадження ризик-орієнтованого підходу при проведенні ДПС фактичних перевірок щодо додержання фізичними особами – підприємцями вимог у сфері застосування РРО.

А також завдяки проєкту змін до закону можна буде доопрацювати програмні РРО з урахуванням потреб бізнесу та цілей державної фіскальної політики.

***

Источник: news.dtkt.ua

The post Правительство планирует отменить некоторые штрафы по новым правилам с РРО appeared first on ♨ Web-Money Украина.

]]>
https://web-money.com.ua/elektronnyie-dengi/pravitelstvo-planiryet-otmenit-nekotorye-shtrafy-po-novym-pravilam-s-rro.html/feed 0
Новые правила РРО планируют дальше улучшать: очередной законопроект https://web-money.com.ua/elektronnyie-dengi/novye-pravila-rro-planiryut-dalshe-ylychshat-ocherednoi-zakonoproekt.html https://web-money.com.ua/elektronnyie-dengi/novye-pravila-rro-planiryut-dalshe-ylychshat-ocherednoi-zakonoproekt.html#respond Tue, 19 Nov 2019 13:20:02 +0000 https://web-money.com.ua/elektronnyie-dengi/novye-pravila-rro-planiryut-dalshe-ylychshat-ocherednoi-zakonoproekt.html Законопроект №2453, среди прочего, предлагает исключить обязанность использования РРО субъектами хозяйствования (в т.ч. интернет-магазинами), которые получают платежи за предоставленные товары (услуги) в безналичной форме 15 листопада 2019 року у Верховній Раді зареєстровано законопроект №2453 «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо розвитку малого бізнесу та […]

The post Новые правила РРО планируют дальше улучшать: очередной законопроект appeared first on ♨ Web-Money Украина.

]]>
Законопроект №2453, среди прочего, предлагает исключить обязанность использования РРО субъектами хозяйствования (в т.ч. интернет-магазинами), которые получают платежи за предоставленные товары (услуги) в безналичной форме

15 листопада 2019 року у Верховній Раді зареєстровано законопроект №2453 «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо розвитку малого бізнесу та заходів з детінізації обігу товарів і послуг».

Метою законопроекту є:

 • усунення наявних суперечностей в законодавчих актах України, виключення положень, які втратили свою актуальність на даному етапі розвитку відносин в податковій сфері;
 • стимулювання суб’єктів господарювання до добровільного обмеження готівкового обороту;
 • спрощення ведення бізнесу в Україні;
 • підвищення позиції України в рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business;
 • забезпечення реалізації положень проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо розвитку малого бізнесу та заходів з детінізації обігу товарів і послуг».

 

Що пропонується?

1. Виключити обов’язок використання РРО суб’єктами господарювання (в т.ч. інтернет-магазинами), які отримують платежі за надані товари (послуги) в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо). При цьому вказані суб’єкти господарювання матимуть право застосовувати РРО за бажанням.

2. Виключити можливість застосування відповідальності до суб’єктів господарювання, які здійснюють доставку товарів, за те, що вони на місці проведення розрахунків не зберігають отримані кошти.

3. Зменшити розміри фінансових санкцій за порушення вимог Закону про РРО до суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних контролюючих органів. Планують повернути «старі» штрафи за невикористання РРО:

 • за порушення, вчинене вперше — 1 грн;
 • за кожне наступне вчинене порушення — 100%

Нагадаємо, що за Законом № 128 з 19 квітня по 1 жовтня 2020 року санкції застосовуватимуться в таких розмірах:

 • 10% вартості проданих з порушеннями товарів (робіт, послуг) – за порушення, вчинене вперше;
 • 50% вартості проданих з порушеннями товарів (робіт, послуг) – за кожне наступне вчинене порушення.

З 1 жовтня 2020 року розміри штрафів будуть становити 100% за перше порушення, а за друге та більше – 150%. Про це ми писали тут.

У разі прийняття цей Закон набере чинності одночасно із набранням чинності Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг».

***

Источник: news.dtkt.ua

The post Новые правила РРО планируют дальше улучшать: очередной законопроект appeared first on ♨ Web-Money Украина.

]]>
https://web-money.com.ua/elektronnyie-dengi/novye-pravila-rro-planiryut-dalshe-ylychshat-ocherednoi-zakonoproekt.html/feed 0