Аналітики прогнозують зростання імпорту сиру

Сир на полицях супермаркету. Фото: Depositphotos

Зростання імпорту польського сиру очікується відразу після розблокування кордонів між Україною та Польщею. Про це повідомляють аналітики Infagro.

13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу. Забронювати участь

На сьогоднішній день імпорт сирів значно зменшився, але як тільки проблема з кордонами буде вирішена, в Україну одразу завезуть великі обсяги польської продукції.

Склади українських виробників сиру наразі залишаються досить скромними. Вони намагаються підтримувати великі обсяги виробництва, але через це зростають і закупівельні ціни на молоко. Вітчизняні сировари з початку осені кожного місяця збільшують ціни на сир на 5%. Вони обумовлюють це тим, що собівартість виробництва значно зросла.

Через блокування кордонів Україна нарощує власне виробництво сиру, але аналітики зазначають, що цілком можливо, що в 2024 році сироварам доведеться значно скорочувати випуск своєї продукції.

Підписуйтеся на YouTube-канал delo.ua

Польські сири в Україні

В останні роки в українських торгових мережах імпортні сири, в тому числі польські, займають відчутну частину полиць. Українські сировари відчувають значний тиск через зростання конкуренції з польськими сирами. Але, якщо порівнювати ціни українських сирів і товару з Польщі, виявиться, що останній набагато дешевший.

Висока вартість українського сиру обумовлена підвищенням цін на молоко-сировину. Через зниження продуктивності корів і скорочення обсягів надоїв на ринку обмежилася пропозиція сирого молока та загострилася конкуренція за сировину серед переробників, а ціни пішли вгору.

Нагадаємо, з 6 листопада польські перевізники блокують акціями протесту роботу деяких пунктів пропуску на кордоні між Україною і Польщею. Вони вимагають повернення дозвільної системи пропуску українських перевізників до Польщі, яка діяла до укладення угоди про “транспортний безвіз” з ЄС.  

Источник: delo.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *