Для українців зовсім скоро здешевшає комуналка — що стане причиною цього

Повʼязано це з першими кроками на шляху до широкомасштабної термомодернізації

Програма з термомодернізації житлового фонду, покликана зменшити споживання імпортних енергоносіїв / Фото: Getty Images, уніан, Колаж: Сьогодні

Верховна Рада прийняла закон, який передбачає спрощення процедури утеплення багатоквартирних будинків (№6485), що зі свого боку дозволить суттєво зменшити комунальні витрати і споживання газу.

Про це повідомляє народний депутат Ярослав Железняк у своєму Telegram-каналі.

Реклама

Рішення, за його словами, підтримали 276 народних депутатів за необхідного мінімуму у 226 голосів.

Деокупація півдня країни – як українські військові відвойовують території

Заборона на пересування країною для військовозобов'язаних – всі деталі

Ракетні удари по мирних українськиих містах – липень 2022

Ядерний тероризм Росії

Так, ухвалені зміни спрямовані на скорочення кількості необхідних процедур та часу їх здійснення для реалізації енергоефективних заходів та термомодернізації житлових будинків.

Про що взагалі законопроєкт?

Законопроєкт спрощує процедуру розгляду заявки на часткове відшкодування вартості заходів з енергоефективності та фінансування робіт, які потрібні для термомодернізації будівлі.

Реклама

Як зауважила народна депутатка, голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк, крім цього, запроваджуються нові мінімальні вимоги до енергетичної ефективності, які застосовуються при новому будівництві, реконструкції, капітальному ремонті. Переглядатимуться вони не рідше ніж раз на п’ять років, та мають відрізнятися залежно від низки чинників.

Також з-поміж усього законопроєктом визначено, що оплата у разі встановлення загальнобудинкового лічильника здійснюється тільки за показаннями лічильника, з моменту фактичного його встановлення.

Хто залишиться без тепла взимку?

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль попередив, що деякі українці залишаться без тепла взимку. Все через те, що в окремих населених пунктах окупанти пошкодили інфраструктуру, і відремонтувати централізоване постачання до кінця 2022 року не вдасться.

Реклама

По суті, після перемоги України відбудовувати об’єкти, зруйновані російськими ракетами та снарядами, доведеться з нуля. Йдеться про сотні розбитих і втрачених котелень, які забезпечували теплом невеликі міста.

Щоб підтримати українців у холодну пору, уряд забезпечить громади швидкими модульними котельнями. Вони працюватимуть на різних видах палива і їх можна розгортати упродовж тижня.

Прем’єр наголосив, що навіть на найгірший випадок всі процедури прописані і погоджені з органами місцевого самоврядування. Серед іншого, створили запас спеціальних генераторів для електроенергії і очищувачів для питної води.

"Сьогодні" раніше писали, як правильно підготуватися до опалювального сезону 2022/2023, і розповідали, які ціни на газ оприлюднили українські постачальники.

Источник: segodnya.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *