Історичний мінімум. Допомога Україні впала до найнижчого рівня з січня 2022 року, – дослідження

Гроші. Фото: Depositphotos

Протягом серпня-жовтня 2023 року обсяг нової допомоги, яку західні країни пообіцяли для України, скоротився майже на 90% порівняно з аналогічним періодом 2022 року й сягнув історичного мінімуму.

13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу. Забронювати участь

Про це свідчать результати дослідження, проведеного Кільським інститутом світової економіки, передає “Європейська правда”.

Зазначається, що з серпня по жовтень поточного року нові пакети підтримки обійшлися в 2,11 млрд євро, що є найнижчим показником з січня 2022-го.

Найбільшу військову підтримку надали США – на 44 млрд євро. Другою стала Німеччина з військовими зобов’язаннями на понад 17 млрд євро.

Підписуйтеся на YouTube-канал delo.ua

Суттєвими активними донорами також є Фінляндія, Ірландія, Хорватія, Литва, Люксембург, Нідерланди, Норвегія, Швеція, Швейцарія, Канада та Велика Британія.

За обсягом обіцяної військової допомоги ситуація така: з загальних 25 млрд євро, обіцяних на важке озброєння (січень 2022 – жовтень 2023 року), 43% припадає на США і 47% – на всі країни і інституції ЄС разом узяті.

Допомога Україні: проблеми з коштами

Багато західних країн підтримали Україну в протистоянні російській агресії, надаючи військову, гуманітарну та фінансову допомогу. Однак останнім часом з цим виникли проблеми. Як зазначав міністр фінансів України Сергій Марченко, кошти стало отримувати важче, оскільки чиновники ключових країн-донорів все більше зосереджуються на майбутніх виборах.

Наразі в Європейському Союзі обговорюється фінансування для України в розмірі 50 млрд євро, розраховане на 2024-2027 роки. Це рішення вимагає одностайності з боку членів блоку, але, зокрема, премʼєр-міністр Угорщини Віктор Орбан критикував подібний план.

Тим часом у США Сенат провалив процедурне голосування за законопроєкт, який передбачає виділення 110 млрд доларів на допомогу Україні, Ізраїлю й Тайваню та інші цілі. В Білому домі попереджали, що в разі, якщо Конгрес не схвалить допомогу, гроші для України закінчаться, тому її успіхи у війні перебувають під загрозою.

Джерело фото: ua.depositphotos.com

Источник: delo.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *