Найменша сума за пів року. У листопаді Україна отримала від партнерів лише $2 млрд

У листопаді Україна отримала від партнерів лише $2 млрд. Ілюстрація: ua.depositphotos.com

У листопаді до держбюджету України надійшло близько $2 млрд зовнішнього фінансування, проти $2,8 млрд у жовтні, $3 млрд у вересні та $4,6 млрд у серпні. У липні Україна отримала $5,3 млрд грантів і пільгового фінансування від міжнародних партнерів.

13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу. Забронювати участь

Про це повідомляє Міністерство фінансів.

Зазначається, що серед донорів у листопаді 2023 року були:

  • Європейський Союз, який надав $1,6 млрд;
  • Велика Британія, яка через механізм Світового банку передала $400 млн;
  • Світовий банк – $5 млн.

Дані кошті, перераховані від ЄС у листопаді, є передостаннім траншем у рамках масштабної макрофінансової допомоги на 2023 рік. Загальний обсяг фінансування за програмою становить 18 млрд євро, з яких Україна вже отримала 16,5 млрд євро.

Підписуйтесь на Telegram-канал delo.ua

Термін погашення кредиту складає 35 років, а компенсації за обслуговування боргу замість України здійснюватимуть країни ЄС.

Гарантії від Великої Британії є частиною п’ятого додаткового фінансування в рамках проєкту Світового банку “Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні” (PEACE in Ukraine). Термін погашення складає 19 років із 5-річним пільговим періодом. Загальний обсяг фінансової допомоги під гарантією Великої Британії у поточному році становить 1 млрд доларів США.

Фінансування від Світового банку є позикою МБРР у межах проєкту Світового банку “Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя” (HEAL Ukraine). У межах проєкту у 2023 році вже залучено близько $50 млн із запланованих 500 млн доларів.

Зазначається, що за 11 місяців 2023 року Міністерство фінансів України залучило близько $37,4 млрд зовнішнього фінансування на нагальні потреби держбюджету.

Кошти надаються на пільгових умовах і спрямовуються на фінансування пріоритетних видатків держбюджету, зокрема, забезпечення соціального захисту населення, гуманітарні потреби, оплату праці працівників секторів освіти й охорони здоров’я.

Нагадаємо, також Україна отримає 232 млн доларів на екстрений ремонт житла, пошкодженого внаслідок російського вторгнення. Кошти будуть надані Світовим банком у рамках проекту “Ремонт житла для відновлення прав і можливостей людей” (Housing Repair for People’s Empowerment – HOPE).

Джерело фото: ua.depositphotos.com

Источник: delo.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *