В 2024 році долар в середньому буде коштувати 38 гривень: Ігор Мазепа

Середній курс на місяць в 2024 році складатиме 37,5–38 гривень за один долар, але до кінця року він може зрости до 39-40 гривень. Такий прогноз роблять аналітики інвестиційної компанії Concorde Capital

Про це у інтерв’ю виданню «Мінфін» розповів засновник Concorde Capital Ігор Мазепа.

Інвестбанкір підкреслив, що Concorde Capital погоджується з урядом в прогнозах курсу валют на 2024 рік, але тільки за умови стабільної бюджетної підтримки західних партнерів. 

Підписуйтеся на YouTube-канал delo.ua

«В 2023 році Україна отримувала в середньому на місяць 3,5 млрд доларів бюджетної допомоги… Якщо вона не зміниться і на наступний рік, то аналогічні прогнозні речі, такі як курс валют, можна екстраполювати і на наступний рік» – констатував Мазепа. 

Також Мазепа в інтерв’ю зазначив, що ріст внутрішнього валового продукту в 2023 році складе 5-6%. На разі, він драйвиться в першу чергу споживчим попитом. Однак, в 2024 році цей попит спаде і прогнозований ріст ВВП складе 2-3%. 

«Ми би могли сказати, що ВВП в наступному році виросте на 6% або навіть на 10%, якщо відбувались би інвестиції в капітал – в нові виробництва, в нові заводи. За подібних інвестицій зростає ефективність праці. На жаль, цього немає. Інших драйверів, зокрема активної роботи морських портів, не передбачається» – відмітив засновник Concorde Capital.

Мазепа підсумував, що всі ці фактори дають змогу говорити про зростання цін в діапазоні до 10%. При цьому, можна говорити, що такий ріст не є критичним і відповідає тенденціям, які існують в Європі. 

Нагадаємо, раніше Ігор Мазепа констатував серйозну нестачу кваліфікованих кадрів для функціонування бізнесу, а також проблеми української економіки в перелаштуванні на “військові рейки”. 

Источник: delo.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *