В уряді та НБУ не заперечують проти збільшення терміну повернення валюти для аграріїв до 180 днів – Гетманцев

Гетманцев пропонує збільшити терміни повернення валютної виручки аграріїв

Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев звернувся до Кабміну із пропозицією збільшити строки повернення валютної виручки аграріїв до 180 днів.

10 квітня управлінці Арсенал Страхування, Uklon, TERWIN, Епіцентр та інших великих компаній поділяться перевіреними бізнес-рішеннями, які сприяють розвитку бізнесу під час війни. Забронювати участь

Про це він повідомив у своєму Telegram-каналі.

За його словами, сьогодні була проведена нарада за участю представників Нацбанку та Кабміну, на якій обговорювалася можливість збільшення термінів повернення валютної виручки аграріїв з 90 до 180 днів.

Він додав що, під час наради дехто виступав за збільшення терміну, дехто – не заперечував проти такої ідеї. Але категорично не згодних з пропозицією не було.

Підписуйтеся на YouTube-канал delo.ua

“Під час наради позиції поділилися на тих, хто категорично “за збільшення” і тих, хто “не заперечує”. “Проти” не було нікого”, – написав Гетманцев.

Він зазначив, що за наслідками наради був написаний лист, який направили до Кабміну.

“Очікуємо рішення”, – резюмував голова фінкомітету.

Що призвело до встановлення терміну в 90 днів

Голова НБУ Андрій Пишний заявляв, що компанії-експортери не повернули до України близько $8 млрд валютної виручки. За його словами, є експортери, які намагаються взагалі виручку не повертати.

1 листопада 2023 видання Bloomberg написало, що українські експортери сільськогосподарської продукції не повернули в Україну близько 3 мільярдів доларів доходів після вторгнення Росії в країну, посилюючи тиск на валютні резерви країни. 

Тоді НБУ встановив граничні строки розрахунків за операціями з експорту низки сільгосптоварів на рівні 90 календарних днів замість строку в 180 днів.

“Воно (це рішення – ред) покликано посилити дисципліну дотримання суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності граничних строків розрахунків за операціями з експорту товарів та забезпечити повернення валютної виручки в установлені граничні строки розрахунків за окремими операціями з експорту товарів”, – заявили в НБУ.

Проте, за тиждень до цього, бізнес закликав владу не допустити подальшого скорочення граничних строків повернення валютної виручки. Більш того, від такого наміру закликав відмовитися комітет Ради з питань економічного розвитку.

Источник: delo.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *