ВАКС стягнув на користь України активи російського мільярдера Саввіді

ВАКС конфіскував активи російського мільярдера Саввіді

Вищий антикорупційний суд України задовольнив позов Міністерства юстиції і конфіскував на користь держави активи російського бізнесмена Івана Саввіді та його дружини Кіріякі.

До 15 лютого беріть участь у онлайн голосуванні рейтингу “ТопФінанс” та визначте своїх фаворитів разом з Delo.ua та журналом “ТОП100: рейтинг найбільших” Проголосувати

Про це повідомила пресслужба Мінюсту.

Згідно з повідомленням, дане рішення передбачає конфіскацію 100% акцій компанії  “Пентопак” та всього статутного капіталу ДП “Атлантіс-Пак Україна”.

Зазначається, що рішення суду від 8 лютого 2024 року було ухвалено в рамках закону “Про санкції”, відповідно до якого до Саввідів застосовано санкції за підтримку дій держави-агресора та тісними зв’язками з російською владою.

Підписуйтеся на YouTube-канал delo.ua

Згідно з даними Forbes, Саввіді є засновником Agrocom Group, в активи якої входила російська тютюнова компанія “Донской табак”, а його статки у 2023 році оцінювалися у $1,7 млрд, а у 2022 становили $1,6 млрд.

Зазначається, що дружина Саввіді є номінальною власницею низки фірм в Україні, хоча бізнесом фактично володіє її чоловік.  

“Якщо рішення встоїть у апеляції, то далі м’яч буде на полі Фонду держмайна, так як конфісковане підприємство працює, сплачує податки і має колектив із 200 людей. Будемо стежити за діями Фонду щодо цього активу”, – повідомили в Центрі протидії корупції.

Іван Саввіді є російським підприємцем грецького походження, який має тісний зв’язок з владою Росії та правлячою партією “Єдина Росія”. Зокрема він президент Федеральної національно-культурної автономії греків Росії, через яку здійснює ідеологічну підтримку дій країни-терориста, шляхом проставляння диктатора Володимира Путіна та військовослужбовців, які беруть участь у війні проти України.

За даними Trap Aggressor, Саввіді посів 83 місце у російському списку Forbes-2021 із загальними статками у 1,7 млрд доларів. Він також є акціонером продовольчої групи “Агроком”, володіє грецьким футбольним клубом PAOK, морським портом Салоніки та іншим бізнесом у Греції. У 2020 році президент РФ Володимир Путін нагородив Саввіді орденом за успіхи. 

Источник: delo.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *