У березні Україна отримала рекордне фінансування від партнерів

У березні Україна отримала рекордне фінансування від партнерів. Фото: Прем’єр міністр Денис Шмигаль/telegram

Протягом березня Україна отримала рекордне бюджетне фінансування від від міжнародних партнерів за весь час війни. Йдеться про 9 мільярдів доларів.

10 квітня управлінці Арсенал Страхування, Uklon, TERWIN, Епіцентр та інших великих компаній поділяться перевіреними бізнес-рішеннями, які сприяють розвитку бізнесу під час війни. Забронювати участь

Про це повідомив прем’єр міністр Денис Шмигаль.

“Цього місяця Україна отримає рекордне бюджетне фінансування від наших союзників за весь час війни та за всю історію незалежності”, – написав він.

Загальна сума допомоги складає понад 9 мільярдів доларів, з яких:

Підписуйтеся на YouTube-канал delo.ua

  • 4,5 млрд євро надійде від Європейського Союзу у рамках Ukraine Facility;
  • 1,5 млрд доларів виділено Канадою (кредит надійшов в рамках третьої додаткової угоди, яка є продовженням угоди, підписаної 8 серпня 2022 року);
  • 880 млн доларів спрямує Міжнародний валютний фонд;
  • 230 млн доларів підтримки отримаємо від Японії;
  • Ще 1,5 млрд доларів надійшло сьогодні від Світового банку.

За його словами, ці кошти стануть життєво необхідним ресурсом для уряду України, щоб забезпечити фінансування всіх критичних видатків бюджету у цей важкий для країни час. 

Як повідомили у Міністерстві фінансів, з початку 2024 року зовнішнє фінансування від партнерів становить 10,1 млрд доларів, в від початку повномасштабної війни Україна вже отримала 83,7 млрд доларів США.

Міжнародна допомога спрямовується на фінансування пріоритетних соціальних видатків Державного бюджету України.

У січні-лютому Україна отримала лише 10% фіндопомоги 

Протягом перших двох місяців 2024 року Україна отримала лише 10% запланованої фінансової допомоги від партнерів, а також не отримала військову допомогу, яка була передбачена у рамках формату “Рамштайн”.

“Я хочу звернути увагу, що ситуація вже зараз дуже погана… За минулі два місяці ми отримали 10% від запланованих фінансових коштів, які потрібні для виживання держави, а також не отримали військову допомогу, яка планувалася майже рік у межах формату “Рамштайн” більш як 50-ма країнами світу”, – розповіла віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

Крім того, вона зазначила, що американські партнери закликали Україну до більш стриманої реакції на ситуацію з виділенням пакету допомоги від Сполучених Штатів.

“Якщо рішення буде, найімовірніше, воно буде на цей рік. Але вчора вранці я повернулася з Брюсселя і, синхронізувавшись із колегами, можу сказати, що прогнози не дуже оптимістичні”, – поскаржилася вона.

Як повідомили у Міністерстві економіки, станом на 29 лютого, Україна з початку року недоотримала 80% необхідного фінансування від партнерів.

Источник: delo.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *