Кількість “кас у смартфоні” збільшилась у 4 рази: як штрафують за невикористання РРО

Кількість штрафів за невикористання П/РРО вже утричі більша, аніж за весь 2021 рік. Фото: Depositphotos

1,65 млрд грн штрафів за порушення при роботі з реєстраторами розрахункових операцій (П/РРО) наклала Податкова за неповний 2023 рік. Це вже утричі більше, аніж за весь 2021 рік. Кількість “кас у смартфоні” збільшилась у 4 рази, натомість традиційних РРО поменшало на 5%.

Про це повідомляє “Опендатабот”.

Кількість штрафів за невикористання РРО

Зазначається, що 29 753 штрафи за порушення при використанні П/РРО на загальну суму 1,65 млрд грн наклала на підприємців Державна податкова служба (ДПС) за неповний 2023 рік. Це вже утричі більше, ніж за весь 2021 рік.

“Більш ніж на половину зазначеної суми — 988,15 млн грн — підприємців оштрафували у серпні. Саме за цей місяць було проведено найменшу кількість перевірок у 2023 році — лише 1640, але виписано найбільшу кількість штрафів — 3336”, – зауважують в “Опендатабот”.

Підписуйтеся на YouTube-канал delo.ua

В Україні працює 287,4 тисяч РРО та 554,6 тисяч ПРРО 

За даними “Опендатабот”, 287,4 тисяч РРО та 554,6 тисяч ПРРО працює в Україні станом на початок грудня 2023 року. Сплеск встановлень ПРРО у 2023 році припав на вересень — +15% за місяць.

Аналітики вважають, що це пов’язано із скасуванням у жовтні мораторію на перевірки наявності касових апаратів, введеного на початку повномасштабного вторгнення.

В українській компанії з автоматизації закладів Poster зазначають, що більшість підприємців до останнього була не готова до повернення перевірок.

“Багато підприємців чекали до останнього, пояснюючи це тим, що не вперше мораторій заморожують чи переносять. Запит на ПРРО від Poster у чатах та дзвінках стрімко виріс в останній тиждень вересня — в 1,5-2 рази від звичайного. Враховуючи, що якась частина підприємців використовує фізичні РРО та сторонні інтеграції, можна припустити, що десь третина бізнесів все ще не були готові до дедлайну 1 жовтня”, –  зауважує Родіон Єрошек, CEO та співвласник Poster.

Як підкреслюють в “Опендатабот”, наразі кількість “кас у смартфоні” майже вдвічі перевищує кількість звичайних. Порівняно з листопадом 2021 року кількість ПРРО зросла у 4 рази, натомість РРО поменшало на 5%.

“Попри таке стрімке зростання, на ПРРО наразі припадає лише 29% від загальної кількості чеків. Проте рік до року їх більшає: для порівняння, у 2021 році частка чеків ПРРО складала лише 2,7%”, – зазначають аналітики.

Вони додають, що загалом 6,62 млрд чеків на загальну суму 2,3 трлн грн було виписано за 11 місяців поточного року. Загальна сума чека за П/РРО зросла у 1,5 рази до 2021 році.

Зауважимо, з 1 жовтня бізнес має використовувати РРО. Ігнорування цієї вимоги загрожує штрафами, які можуть сягати тисяч і навіть десятків тисяч гривень.

Під цю вимогу потрапляють практично всі підприємці та компанії, які приймають оплату за товари та послуги у готівковій формі або за допомогою безготівкових інструментів (оплату банківськими картками через сайт, через POS-термінали тощо).

Джерело фото: ua.depositphotos.com

Источник: delo.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *