На 49,5% часток дочірніх компаній Ferrexpo накладено новий судовий арешт

Фото: Depositphotos

Український суд наклав обмеження на корпоративні права всіх українських дочірніх компаній гірничорудної компанії Ferrexpo plc – у рамках серії триваючих судових розглядів проти найбільшого власника Ferrexpo Костянтина Жеваго стосовно банку “Фінанси та Кредит”, який йому належав.

10 квітня управлінці Арсенал Страхування, Uklon, TERWIN, Епіцентр та інших великих компаній поділяться перевіреними бізнес-рішеннями, які сприяють розвитку бізнесу під час війни. Забронювати участь

Про це компанія заявила, посилаючись на повідомлення про ухвалу суду в українському реєстрі судових рішень, передає “Інтерфакс-Україна”.

“Ці обмеження накладено на 49,5% акцій українських дочірніх компаній групи, за винятком ТОВ “ТІС-Руда” і ТОВ “Нова-Логістика”, де колективне обмеження становить 24,7% і 25,2% відповідно”, – уточнюється в біржовому повідомленні Ferrexpo 26 березня.

Згідно з ним, обмеження не зачіпають право власності на частки, але забороняють їх передання й обмежують певні права, пов’язані з акціями, включно з правом голосу.

Підписуйтеся на YouTube-канал delo.ua

У Ferrexpo зазначили, що запроваджені обмеження відрізняються від обмежень, пов’язаних із заморожуванням акцій, про які раніше було оголошено 7 березня 2023 року і 21 вересня 2023 року.

“Ferrexpo заявляє, що вона не має і ніколи не мала наміру передавати акції своїх дочірніх компаній. Наразі Група аналізує можливі юридичні та інші доступні засоби правового захисту і має намір активно захищати свої права”, – наголошується в заяві.

У ній також зазначається, що діяльність Ferrexpo триває без змін, а подальші оголошення буде зроблено в міру необхідності.

Курс акцій Ferrexpo з ранку середи знизився на 2,3% – до 45,54 пенса після зростання на 8,2% напередодні, коли компанія повідомила про хороші виробничі показники в лютому.

Як повідомлялося, на початку січня 2023 року ФГВФО подав позов до госпсуду Києва проти Жеваго про відшкодування збитків “Фінанси та Кредит” і його кредиторів на суму майже 46 млрд грн. Цих збитків було завдано банку шляхом систематичного кредитування пов’язаних із Жеваго позичальників і перерахування коштів компаніям-нерезидентам, які належать йому ж, без належного забезпечення, що має ознаки фіктивності, стверджує фонд.

Госпсуд 3 березня як забезпечувальний захід ухвалив рішення про арешт активів Жеваго у вигляді 50,3% від статутного капіталу трьох підприємств: ПрАТ “Полтавський ГЗК”, ТОВ “Єристівський ГЗК” і ТОВ “Біланівський ГЗК”, що побічно належать йому через Ferrexpo.

Водночас 10 березня 2023 року Ferrexpo повідомила, що за результатами передання 9,513 млн казначейських акцій у Траст винагороди співробітників (ТВС) частка Жеваго в компанії, якою він володіє через Fevamotinico S.a.r.l, знизилася з 50,3% до 49,5%.

Про Ferrexpo

Ferrexpo – швейцарська залізорудна компанія з активами в Україні. Акції Ferrexpo входять до преміального лістингу Лондонської фондової біржі за індексом FTSE 250 (тікер FXPO). Група виробляє високоякісні залізорудні окатки преміум-класу для металургійної промисловості, які, порівняно з використанням більш поширених видів залізорудної сировини, дають змогу зменшити викиди вуглецю і підвищити продуктивність виробників.

Підприємства Ferrexpo забезпечують сировиною світову металургійну промисловість понад 50 років. Ferrexpo має широку клієнтську базу, до якої входять сталеливарні підприємства по всьому світу, зокрема в Австрії, Німеччині, Японії, Південній Кореї, Тайвані, Китаї, Словаччині, Чехії, Туреччині, В’єтнамі, США та ін.

Ferrеxpo належить 100% акцій ПрАТ “Полтавський ГЗК”, 100-відсоткова частка ТОВ “Єристівський ГЗК” і 99,9-відсоткова – ТОВ “Біланівський ГЗК”.

Фото: ua.depositphotos.com

Источник: delo.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *