Подвійна вигода або Навіщо великим компаніям стартапи

Навіщо інвесторам стартапи, а стартапам — великі компанії

  • share
  • tweet
  • share

Одним із каталізаторів інноваційних трендів — є стартапи, які гармонійно увійшли зараз у всі сфери суспільства та бізнесу.

Ми розуміємо, що сьогодні саме технологічні стартапи мають найбільший вплив на якість життя людей та діяльності компаній. Для підтримки розвитку технологій і вирішення наболілих проблем у всьому світі компанія SAP щороку організовує різноманітні навчальні та менторські проекти для стартапів, одна з них — програма SAP.iO Foundry, яка уже вшосте буде проходити цього року. Близько трьох місяців (із вересня до грудня цього року) десять стартапів-переможців навчаються у Techstars Berlin, серед яких — й український проект Softcube зі своїм новим продуктом — відеорекламою для ритейлу. Дізнаймося, навіщо ж інвесторам стартапи, а стартапам — великі компанії.

Інвестор: або добре, або краще ніяк

Інвестор, залежно від того, що необхідно в даний момент командам, може дати стратегічні поради компаніям, у які він інвестує, завдяки чому в початківців є можливість отримати цінні знання. Це передбачає надання капіталу, мережі контактів і навіть талановитих працівників. Такому інвестору, передусім, варто бути зацікавленим у тому, щоб зробити компанію успішною, а не просто подвоїти свої інвестиції.

Компанія SAP знаходить стартапи, які в ідеалі повинні допомагати бізнесу впроваджувати інновації (наприклад, ML/DL, Big Data, IoT, VR, blockchain). Ми шукаємо сильні команди стартапів, які володіють глибокими знаннями в цій сфері, демонструють потужні технічні можливості та амбіційний план виходу на ринок.

Наш ідеальний кандидат — це стартап зі стратегічним підходом і таким рішенням, яке може впровадити технології SAP, щоб стати значущими для наших клієнтів. Ми підтримуємо стартапи через наставництво, доступ до прикладного програмного інтерфейсу (API) і технологій SAP, а також знайомимо з потенційними клієнтами. Ми шукаємо стартапи скрізь, в усіх куточках світу!

Стартапи йдуть до великих компаній

Саме великі компанії можуть запропонувати своїм клієнтам значну цінність, об’єднавши best run пропозиції й технології та надаючи доступ до найсучасніших інновацій стартапів. Це дає нашим клієнтам змогу бути на передовій інноваційних технологій — ми підтримуємо найкращі ідеї і надаємо дорожню карту (roadmap) стартапам, зокрема про інтегрування їхніх програмних продуктів у наш великий портфель рішень. Це може прискорити час впровадження проектів для клієнтів, а також знизити ризики та невизначеність, пов’язані з роботою зі стартапами/новими технологіями.

Не кожен стартап стає успішним

Пілотні проекти — це перший чудовий результат якісної співпраці стартапу з великою компанією. Такі проекти надають стартапам ідеальну можливість перевірити свої гіпотези та розвивати тісні відносини з потужними корпораціями, адаптуючи рішення до потреб клієнтів. Із корпоративної точки зору пілотні проекти не є ризикованими — навпаки, вони є чудовим способом протестувати та оцінити ефективність і цінність найсучаснішого рішення/технології без необхідності проходити весь цикл продажу.

Майже всі стартапи SAP.iO Foundry у Берліні запустили пілотні проекти з клієнтами SAP. Одним із прикладів є співпраця між Beiersdorf (виробником Nivea) і двома новими стартапами, яким ми допомогли у 2017 році, — Bewgle (генерує корисну статистику на основі залишених користувачами відгуків) та RefineAi (вимірює емоційну привабливість відео). Ще один чудовий приклад того, як стартап може зростати й отримувати переваги від участі в наших програмах співпраці зі стартапами є Ultimate.ai (допомагає в обслуговуванні запитів клієнтів).

Звісно, інвестиції в стартапи за своєю природою є досить ризикованими, проте справжні стратеги не відмовляються від нововведень, а врахують можливі небезпеки. Стартапи — це важливий напрям діяльності SAP, тому компанія націлена на просування та успіх таких програм. Залежно від рівня готовності проекту й інтересів клієнтів ми сприяємо талановитим командам у багатьох аспектах: від розробки позиціювання до стабільного функціонування нової ідеї. Зі свого боку будемо вболівати за українську команду Softcube під час Demo Day в Берліні 5 грудня. День обіцяє бути насиченим.

Источник: delo.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *