В Україні зросло споживання м’яса птиці та яловичини

Фото: Depositphotos

У 2023 році українці споживали більше м’яса птиці та яловичини, ніж у 2022-му. Якщо в минулому році ці показники були на рівні 26,2 кг та 7 кг відповідно, то в поточному вони зросли до 27 кг птиці та 7,4 кг яловичини в середньому на одну особу.

13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу. Забронювати участь

Про це свідчать дані Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Споживання свинини при цьому знизилось – у 2023 році українці в середньому з’їли 19,8 кг свинини, тоді як у попередньому – 20,3 кг.

Разом зі споживанням збільшилось і виробництво: м’яса птиці виробили більше на 32 тис. тонн – до 1 млн 285 тис. тонн, яловичини на 4 тис. тонн  – до 272 тис. тонн. Розвиток власного виробництва дозволив зменшити обсяг імпорту обох видів м’яса на 19 тис. тонн. Також зменшився імпорт свинини – з 74 тис. тонн до 41 тис. тонн.

Підписуйтеся на YouTube-канал delo.ua

Якщо рахувати в цілому, то споживання цих трьох видів м’яса зросло з 54,1 кг у 2022 році до 54,7 кг у 2023. При цьому імпорт знизився на 52 тис. тонн – до 108 тисяч тонн.

Зменшення імпорту свинини в Україну

Як раніше повідомляли аналітики асоціації “Свинарі України”, імпорт свіжої, охолодженої та мороженої свинини у листопаді 2023 року склав 677,7 т сукупною вартістю $2,05 млн. Це майже втричі менше обсягів, завезених у жовтні 2023 року, та на 41,4% менше ніж у листопаді 2022 року.

“Послаблення імпортної активності у другій половині осені відбулося на тлі сезонного зниження цін на внутрішньому ринку. Так, середні ціни закупівлі у вересні сягнули свого максимуму, після чого сезонно послаблювалися протягом жовтня-листопада. Тож середня ціна закупівлі у листопаді була на 16% нижчою за вересневу позначку. Середня митна вартість імпортованої свинини за відповідний період, навпаки, зросла на 17%: якщо у вересні середньозважена вартість кілограму імпортованої свинини на митному пункті складала 2,58 дол. США, то в листопаді цей показник перевищив 3 дол. США/кг. При цьому, здороження торкнулося як м’ясної сировини європейського походження, так і канадської свинини, частка якої у листопаді була переважною — 55% завезеного за листопад”, – пояснили в асоціації.

Логістичні труднощі та збільшення транспортних витрат стали додатковими обмеженнями для ввезення імпортної свинини.

Источник: delo.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *