Українські розробники створили стратегічний ударний дрон, ефективний у нічних операціях

Дрон Shoolika mk6. Фото: telegram / zedigital

Розробники зі SkyLab UA створили стратегічний ударний дрон Shoolika mk6. Безпілотник може завдавати точних ударів й особливо ефективний у нічних операціях — у нього топові нічні візуальні системи.

До 15 лютого беріть участь у онлайн голосуванні рейтингу “ТопФінанс” та визначте своїх фаворитів разом з Delo.ua та журналом “ТОП100: рейтинг найбільших” Проголосувати

Про це повідомив голова Мінцифри Михайло Федоров.

За словами міністра, дальність дії безпілотника – до 10 км. Крім того, він може нести навантаження до 6 кг, має високоточну систему керування, а ще – стійкий до впливу засобів радіоелектронної боротьби.

“Сили оборони вже випробували Shoolika mk6 і дали свій фідбек: дрон важливий для тактичних операцій, особливо в нічний час”, – зауважив міністр цифрової трансформації.

Підписуйтеся на YouTube-канал delo.ua

Він додав, що безпілотник перебуває в процесі кодифікації НАТО. У планах — покращити систему штучного інтелекту для автономних місій і камер, щоб краще шукати цілі та змінювати курс для коригування ударів з повітря.

Федоров зауважив, що технології та інновації допомагають ефективніше нищити ворога і закликав долучатися до кластеру Brave1, який підтримує розробників на всіх етапах – від випробувань і подання заявки на грант до кодифікації за стандартами НАТО.

Нагадаємо, українські винахідники кластеру Brave 1 розробили систему AD Counter FPV, яка блокує радіочастоти для російських FPV-дронів.

Раніше ми повідомляли, що на озброєнні України з’явиться ще один безпілотник – німецький виробник дронів Quantum-Systems почав постачання 100 дронів Trinity у різних конфігураціях.

Источник: delo.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *