Комитет ВРУ по финполитике «за» новые виды штрафов по обращению наличных

Комитет ВРУ рекомендовал принять за основу законопроект №9451 о некоторых вопросах применения финсанкций за нарушение обращения наличных

ВРУ повідомляє, що члени Комітету розглянули законопроект №9451 на засіданні Комітету 26 лютого.

Законопроект розроблено з метою приведення фінансово-правової відповідальності за правопорушення у сфері готівкових розрахункових правовідносин до сучасних економічних умов, забезпечення розмірів штрафів ступеню суспільних наслідків та шкідливості здійснюваних правопорушень.

Проектом пропонується скасувати Указ Президента України від 12.06.1995 р. №436/95 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» та запровадити штрафи за порушення касової дисципліни підприємств та організацій, що є меншими за розміром (в т.ч. звільнення від штрафів за деякі правопорушення, передбачені зазначеним Указом). Зокрема, за:

  • зберігання готівкових коштів в касах підприємств понад встановлений ліміт залишку готівкових коштів передбачено застосування штрафу в розмірі 100% від понадлімітної суми (замість 200%);
  • неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне оприбуткування) – 2-х кратний розмір неоприбуткованих готівкових коштів (замість 5-ти кратного розміру).

Народні депутати підтримали законопроект, прийняття якого дозволить забезпечити відповідність фінансово-правової відповідальності її загальним принципам з урахуванням поточного стану грошово-кредитної системи та умовами стабільності грошової одиниці України.

***

Источник: news.dtkt.ua

Добавить комментарий

<a href="https://www.mt5.com/ru/" target="blank">Форекс портал"</a>

Поиск по архиву

Поиск по дате
Поиск по рубрикам
Поиск с Google

Top