Суд задовольнив позов Фонду гарантування вкладів щодо стягнення з Росії 1,9 млрд грн

Фото: Depositphotos

Господарський суд м. Києва 23 січня 2024 року ухвалив рішення про стягнення з РФ понад 1,9 млрд грн шкоди, завданої діями держави-агресора ПАТ “Комерційний банк “Український фінансовий світ”.

До 15 лютого беріть участь у онлайн голосуванні рейтингу “ТопФінанс” та визначте своїх фаворитів разом з Delo.ua та журналом “ТОП100: рейтинг найбільших” Проголосувати

Про це повідомляє пресслужба ФГВФО.

“Ухвалено перше судове рішення за позовами Фонду гарантування вкладів до Російської Федерації про відшкодування збитків, завданих банку внаслідок збройної агресії РФ проти України. 23 січня Господарський суд м. Києва ухвалив рішення про стягнення з РФ в особі Міністерства юстиції Російської Федерації понад 1,9 млрд грн шкоди, завданої діями держави-агресора ПАТ “Комерційний банк “Український фінансовий світ””, – йдеться в повідомленні ФГВФО.

У Фонді нагадали, що головний офіс та майже всі активи ПАТ “КБ “УФС” знаходились у м. Донецьку та були фактично втрачені внаслідок тимчасової окупації Донецька та інших територій ОРДЛО підконтрольними Росії військовими терористичними угрупуваннями.

Підписуйтеся на YouTube-канал delo.ua

Зазначається, що Банк був визнаний неплатоспроможним постановою НБУ від 14.08.2014, на підставі чого 15 серпня 2014 року ФГВФО запровадив у ньому тимчасову адміністрацію.

Загальна сума позову за обсягом втрачених активів банку на тимчасово окупованих територіях склала 1,9 млрд грн.

“Судові рішення, які підтверджують відповідальність країни-агресора за завдані збитки, надзвичайно важливі. Оскільки вони закладають правове підґрунтя у перспективі для відшкодування втрат, завданих Росією за роки збройної агресії. Це питання економічне та моральне: усі руйнації та збитки, яких зазнали банки та їхні клієнти внаслідок розв’язаної Росією війни, має покрити держава-агресор. Такі процеси складні та тривалі, проте Фонд гарантування продовжуватиме роботу з доведення усіх таких фактів у судах”, – заявив заступник директора-розпорядника Фонду Віктор Новіков.

У ФГВФО додали, що, відповідно до законодавства, відповідач може оскаржити рішення суду упродовж 30 днів з дня його оприлюднення.

Фото: ua.depositphotos.com

Источник: delo.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *