Рада прийняла новий закон про акціонерні товариства

Фото: Depositphotos

Верховна Рада прийняла новий закон про акціонерні товариства. Як повідомив депутат Ярослав Железняк («Голос»), за прийняття в цілому відповідного законопроекту №2493 проголосувало 232 нардепи.

Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.

Підтримати delo.ua

Проект закону було подано до парламенту ще в листопаді 2019 року, його авторами є сам Железняк, Роксолана Підласа та Андрій Жупанин.

Документ передбачає, зокрема, зміни до Господарсько-процесуального кодексу, Цивільного кодексу, Господарського кодексу, законів про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю, про цінні папери та фондовий ринок, про депозитарну систему в Україні.

Як зазначали автори у пояснювальній записці до законопроекту, ним передбачено введення електронного голосування на загальних зборах акціонерів товариства; запровадження діяльності радників з корпоративних прав; впровадження законодавчих вимог до корпоративного управління професійних учасників фондового ринку.

Підписуйтеся на наш YouTube канал

Також передбачено можливість обрання АТ однорівневої структури управління шляхом створення ради директорів з одночасним передбаченням випадків обов’язкового застосування виключно дворівневої структури.

Документ врегульовує питання запровадження в АТ посади корпоративного секретаря, визначення його компетенції та повноважень; прибирає вимогу існування в АТ ревізійної комісії чи ревізора.

Також ним врегульовується питання відповідальності посадових осіб АТ, зокрема шляхом передбачення механізму відшкодування ними збитків, а також обмеження щодо зайняття посад в АТ та можливості дострокового припинення повноважень у разі завдання збитків.

Крім того, запроваджуються механізм обліку часток ТОВ та ТзДВ в обліковій системі Центрального депозитарію цінних паперів, врегульовуються питання злиття, приєднання, виділу та поділу АТ відповідно до законодавства Євросоюзу.

Зазначимо, що в першому читанні Рада прийняла цей документ ще в червні 2020 року. Він неодноразово перероблявся, і згідно з останньою редакцією, має набрати чинності з 1 січня 2023 року.

Джерело фото: ua.depositphotos.com

Источник: delo.ua

No votes yet.
Please wait...

Добавить комментарий

<a href="https://www.mt5.com/ru/" target="blank">Форекс портал"</a>

Поиск по архиву

Поиск по дате
Поиск по рубрикам
Поиск с Google

Top