Уряд затвердив “Національну стратегію доходів”: спрощену систему оподаткування чекають радикальні реформи

Фото: Depositphotos

У “Національній стратегії доходів”, яка була погоджена 27 грудня, уряд пропонує провести велику реформу спрощеної системи оподаткування. Її метою є зменшення ризику можливих зловживань у цьому сегменті оподаткування.

Про це йдеться у публікації “Економічної правди”.

Повідомляється, що Стратегія передбачає такі кроки:

  • Заборона спрощеної системи оподаткування для юридичних осіб. Протягом трьох років буде поетапно підвищуватися ставка податку до 18%. Надалі компаніям заборонять користуватися цією системою; 
  • Зменшення кількості груп спрощеної системи – друга і третя будуть об’єднані в одну, другу групу; 
  • Зміна розміру податку для фізосіб-підприємців (ФОПів), які перебувають на другій і третій групах (на другій після реформи) – від 3% до 17% від доходу залежно від виду діяльності; 
  • ФОПи на першій групі спрощеної системи оподаткування будуть платити відсоток від доходу (замість фіксованої суми як зараз); 
  • Ставки податку для “спрощенців” четвертої групи (агровиробники) підвищать, а базу оподаткування розширять. Це повинно стимулювати компанії переходити на загальну систему оподаткування; 
  • Всі “спрощенці” повинні будуть обов’язково користуватися касовими апаратами та вести облік походження товарів. 
  • Звуження кількості видів діяльності, якими можна буде займатися на першій групі спрощеної системи оподаткування.

Зазначається, що ці зміни будуть впроваджуватися поступово, протягом 2024-2030 років, адже для кожного пункту “Національної стратегії доходів” необхідно ухвалювати окремі закони.

Підписуйтесь на Telegram-канал delo.ua

Крім реформи спрощеної системи оподаткування, “Національна стратегія доходів” передбачає реформу митної служби, яка може принести державі ще більше надходжень, а також реформу системи податкових пільг та знижок.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев окреслив основні положення документу.

Для чого потрібна “Національна стратегія доходів”

“Національна стратегія доходів” – це план уряду, спрямований на впровадження подальших реформ у податковій та митній системах, з метою забезпечення більшої фінансової незалежності України. Цей документ розробляється Міністерством фінансів та орієнтований на зміцнення економічного становища країни.

“Мета “Національної стратегії доходів” – посилити фіскальну спроможність держави, адаптувати податкове і митне законодавство до стандартів ЄС, створити стимули для післявоєнного відновлення та економічного зростання”, – заявив прем‘єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду.

У Мінфіні впевнені, що створення плану щодо реформ на наступні 6 років сприятиме стабільній і передбачуваній ситуації в країні. А також поверне довіру у відносини між владою і платниками податків.

Крім того, підготовка “Національної стратегії доходів” була однією з вимог МВФ для програми розширеного фінансування EFF для України на $15,6 млрд. Україна мала виконати її до кінця грудня 2023 року.

Фото: ua.depositphotos.com

Источник: delo.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *